Fixa Yapı Kimyasalları, alçı esaslı kendinden yayılan tesviye şapları kategorisindeki iki yeni ürünü olan, Maxifloor ve Topfloor’u pazara sundu. Çimento esaslı zemin harçları ve tesviye şaplarına göre fiyat avantajı sağlayan bu iki yeni ürün, hızlı kuruma özelliği ile uygulamacıya zaman kazandıracak.

Konforlu ve yaşam kalitesi yüksek binalar için 2001 yılından bu yana ileri teknoloji ürünü yapı kimyasalları üreten Fixa Yapı Kimyasalları, alçı esaslı kendinden yayılma özelliğine sahip tesviye şapı ve hazır zemin harcı ürünlerini pazara sürdü. Uygulandıktan 2 saat sonra tamamen kuruyan ve üzerinde yürünebilir hale gelen Maxifloor ve Topfloor, iç mekan kullanımı için tasarlandı. Çimentoya göre daha hafif yoğunlukta olduklarından, kullanıldıkları yapıya ilave yükleri de daha az olmaktadır.

MAXIFLOOR® Hazır Zemin Harcı

Alçı esaslı hazır zemin harcı Maxifloor, döşeme betonu üzerine kullanılır, hızlı kurur ve kalın uygulama imkanı sunar. Hızlı su buharlaşması ile çatlama sorunlarını bertaraf eden ürün, aynı zamanda makineli kullanım için de uygundur. Maxifloor, kendinden yayılarak teraziye gelir, alt zeminin pürüzlerini ortadan kaldırır. Ayrıca, çimento esaslı şaplara göre çok daha az karbon salınımı yapar, uygulama sonrası sulama gerektirmez.

TOPFLOOR® Kendinden Yayılan Tesviye Şapı

Alçı esaslı, yüzeydeki bozuklukları ve istenmeyen pürüzleri ortadan kaldıran, kendinden yayılan (self-levelling) ve 2 – 10 mm kalınlığında uygulanabilen bu ürün, son kata uygulanarak, yüzeyin mukavemetini arttırır. Tesviye yapma işini de oldukça ekonomik hale getiren Topfloor, yüzey düzeltmelerinde, ekonomik yollu bir alternatif olarak dikkat çekmekte.

Ar-Ge Çalışmaları Hız Kazanacak

Geçtiğimiz yıllarda Ar-Ge yatırımlarıyla dikkat çeken Fixa, pazara sunduğu katma değeri yüksek ürünler sayesinde pazar payını genişletiyor. Firma, önümüzdeki dönemlerde hız kazanacak olan Ar-Ge çalışmalarıyla fark yaratan ürünler geliştirmeye devam edecek.

Paylaşın!

DİĞER HABERLER