Seramik yapıştırıcı fiyatları veya fayans yapıştırıcı fiyatları ile ilgili araştırma yapıyorsanız bu yazımız tam size göre! Çeşitlerine göre fayans ve seramik yapıştırıcı fiyatları ile ilgili vereceğimiz bu bilgiler, satın alma sürecinizde karar vermenize yardımcı olacaktır.

En Ucuz Seramik Yapıştırıcısı:

Seramik veya fayans yapıştırıcılarının fiyat listelerine bakarak en ucuz seramik yapıştırıcı hangisi ise onu satın almak önemli bir hata olacaktır. Bu tip ürünler yapıştırılacak malzemenin boyutu, yüzey özelliği ve daha birçok etmene göre farklılıklar gösterir. Bu nedenle yapıştırıcı çeşitlerini incelemeli ve ihtiyacınız için en uygun yapıştırıcıyı belirledikten sonra fiyat araştırması yapmalısınız.

Seramik Yapıştırıcı Çeşitleri Nelerdir?

Yapıştırıcı çeşitleri TS EN 12004 standardına göre sınıflandırılmıştır. Belirttiğimiz standarda göre seramik yapıştırıcıları içeriğine, performans özelliklerine ve ilave özelliklerine göre üç farklı sınıfta toplanmıştır:

Çimentolu Yapıştırıcı (C): Hidrolik bağlayıcı (su ile sertleşen bağlayıcı madde) maddeler, agrega ve organik katkıların karışımıdır. Yapıştırıcı, kullanılmadan hemen önce su veya sıvı bir katkı maddesi ile karıştırılır. Çimentolu yapıştırıcılar Tip C olarak gösterilirler.

Dispersiyon Yapıştırıcı (D): Sulu polimer dispersiyon halindeki organik bağlayıcı madde(ler) ile organik katkı maddelerinin ve mineral dolgu maddelerin karışımıdır. Kullanıma hazırdır. Dispersiyon yapıştırıcılar Tip D olarak gösterilirler.

Reaksiyon Reçine Yapıştırıcı (R): Sertleşmenin kimyasal tepkime ile meydana geldiği sentetik reçine, mineral dolgu maddeleri ve organik katkı maddelerinin karışımıdır. Bir veya daha çok bileşen halinde bulunabilirler. Reaksiyon reçine esaslı yapıştırıcılar Tip R olarak gösterilirler.

Aşağıdaki tablolar aracılığı ile satın alacağınız yapıştırıcının hangi özelliklere sahip olması gerektiğini belirleyebilirsiniz.

Paylaşın!

Diğer Blog Yazılarımız

DİĞER BLOG YAZILARIMIZ